Terapinis dantų gydymas

Kodėl reikalingas terapinis dantų gydymas? Ar Jums dažnai sako, kad turite sveikus dantis? Jei tinkamai neprižiūrėsite dantų, dažnai mėgausitės saldumynais ir užkandžiais, Jūsų dantis gali pažeisti ėduonis.

Kas yra dantų ėduonis ?

Tai dantų pažeidimas, kurio metu dėl bakterijų poveikio susidaro ertmė danties srityje. Dantys pažeidžiami, kai maisto likučiai užsilaiko tarp dantų ir nėra visiškai pašalinami valant dantis. Bakterijos lėtai naikina danties emalį, galų gale formuojasi skylutės. Apnašose esančios rūgštys pasiekia danties emalį, sukeliama jo demineralizacija, formuojasi ertmė. Jei laiku nesikreipsite į gydytoją, kariesas galiausiai sunaikins visą dantį.

Kokie yra dantų pažeidimo simptomai?

Kai kurie pacientai nurodo aštrų, ūminį skausmą. Kiti gali apibūdinti skausmą kaip maudimą, nemalonų pojutį. Pasitaiko asimptominė karieso eiga, kai nejaučiama jokio skausmo. Dažniausiai pacientų nusisundimai yra šie:
-skausmas kramtant maistą.
-jautrumas saldiems, karštiems ar šaltiems gėrimams.
-pastebimas juodas pigmentas dantų srityje.
-blogas kvapas arba blogas skonis burnoje.
-dantų spalvos pasikeitimas.
-apnašos, esančios jūsų dantenų srityje, taip pat gali sukelti pažeidimus.

Kaip gydomas dantų ėduonies sukeltas pažeidimas ?

Gydymas priklauso nuo pažeidimo išplitimo. Anksti pastebėjus, dantų pažeidimą galima sustabdyti taikant atkuriamąjį gydymą, vadinamą remineralizacija. Šis procesas sustiprina pakenktą dantų emalį kalcio ar fluorido pagalba. Esant gilesniam pažeidimui, taikomi intervenciniai metodai- ertmių plombavimas, kanalų gydymas.
Jei kariesas nepasiekė danties nervo, jūsų gydytojas gali pašalinti pažeidimą, o likusią ertmę užpildyti plomba, atkurti danties formą. Tai greita ir neskausminga procedūra, atliekama klinikoje, naudojant kokybiškas ir patvarias medžiagas. Tačiau, jei pažeidimas apėmė gilesnes struktūras, Jums gali prireikti šaknies kanalo gydymo ar net danties ištraukimo.
Prisiminkite, kad kuo anksčiau kreipsitės į specialistą, tuo mažiau reikės pastangų pažeidimui pašalinti !

Registruokitės apsilankymui ,,Apolonia“ grožio ir sveikatos klinikoje jau dabar.

Sekite mus socialiniame tinkle ,,Facebook„ir sužinokite visas mūsų naujienas pirmieji!